13 edycja Festiwalu Kalejdoskop!
PL / EN

Projekt

Polsko-węgierski projekt pod kierunkiem Barbary Bujakowskiej i Marty Ladjanszki
 

Zaproszeni uczestnicy/młodzi twórcy:

 

Agnieszka Janicka, Karolina Kardasz, Eszter Mórocz, Omar Karabulut


 

BARBARA BUJAKOWSKA

 

Praca będzie oparta o zadania improwizacyjne i kompozycyjne z pogranicza tańca, teatru oraz sztuki performance. Prowadząca podzieli się z uczestnikami tym, co dla niej ważne w pracy twórczej. Każdy uczestnik projektu będzie miał przestrzeń na to, aby stworzyć swój własny materiał choreograficzny, który zostanie zaprezentowany na zakończenie wspólnej pracy.

 

Barbara Bujakowska

Tancerka, performerka, absolwentka Institut for Dance Art–Anton Bruckner Universitat Linz (dyplom BA/performance in dance) oraz P.F.P w Salzburg Experimental Academy of Dance w Austrii. Laureatka Pierwszej Nagrody w konkursie TVP2 „Dolina Kreatywna” za spektakl solowy „Swan....like”. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009) oraz Arts Station Foundation (Solo Projekt ‘2008, Alternatywna Akademia Tańca’2009). Tworzy własne spektakle z pogranicza teatru, tańca oraz performance-u.


 

MÁRTA LADJÁNSZKI (muzyka: ZSOLT VARGA)

 

SENSE THE SPACE (POCZUJ PRZESTRZEŃ)

 

Praca nastawiona na doskonalenie umiejętności poruszania się w przestrzeni, ukazywania sposobów pogłębiania swojej wiedzy poprzez różnorakie procesy kreatywne, a także nauka wsłuchiwania się w samego siebie.

 

Márta Ladjánszki pracuje w oparciu o improwizację oraz partnerowanie i technikę Lestera Hortona. Márta Ladjánszki i Zsolt Varga stoją na czele L1 Association, które jest organizacją patronacką dla niezależnych artystów w Budapeszcie (Węgry). Kilka lat temu po raz pierwszy wystąpili na Festiwalu Kalejdoskop. W tym roku wracają do Białegostoku jeszcze szczęśliwsi i bardziej podekscytowani możliwością spotkania z polskimi artystami.


ŚR. 10.05

15.30-17.30–projekt Barbara Bujakowska (DanceOFFnia)

18.00-20.00- projekt Marta Ladjanszki (DanceOFFnia)

 

CZW. 11.05

10.00-13.00-projekt Barbara Bujakowska (DanceOFFnia)

14.00-17.00- projekt Marta Ladjanszki (DanceOFFnia)

 

PT. 12.05

10.00-13.00-projekt Barbara Bujakowska (DanceOFFnia)

14.00-17.00-projekt Marta Ladjanszki (DanceOFFnia)

 

SO. 13.05

9.00-11.00- projekt Barbara Bujakowska (DanceOFFnia)

11.00-13.00- projekt Marta Ladjanszki (DanceOFFnia)