13 edycja Festiwalu Kalejdoskop!
PL / EN

Ej…Ty

KAROLINA KARDASZ
"EJ...TY"

Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej

Niedziela, 14 maja, godz.16:30

Choreografia: Karolina Kardasz

Wykonanie: Karolina Kardasz i Omar Karabulut

Czas trwania: 8 min
 

Dialog między tancerzami. To jakże proste zdawać by się mogło zagadnienie poddane zostaje eksploracji. Projekt ukazuje różne zachowania podczas prowadzonego sporu. Jest to niejako podglądanie tancerzy w zadanej sytuacji. Odbiorca nie widzi początku, ani końca. Wpuszczony zostaje do ich świata kreowanego rytmicznym ruchem, improwizacją, pauzami i naturalnymi reakcjami na partnera.

fot. Adam Kraus

 

Karolina Kardasz

Karolina Kardasz i Omar Karabulut są studentami III roku na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Swoje doświadczenie zdobywają kształcąc się między innymi pod okiem Jacka Łumińskiego, Janusza Skubaczkowskiego, Sylwi Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Macieja Kuźmińskiego, Eryka Makohona, Ilony Trybuły, Jerzego Święcha, Jana Peszka. Karolina to uczestniczka wielu projektów szkolnych, które zobaczyć można było między innymi na Festiwalu Poruszenia w Katowicach oraz Polskiej Platformie Tańca 2017 w Bytomiu. W 2016 roku duet „ Ex-change” w jej choreografii prezentowany był podczas festiwalu New Generation w Pradze oraz SzoloDuo International Dance Festival 2017 w Budapeszcie. Swojego indywidualnego ruchu poszukuje poprzez próbowanie różnych rodzajów ruchu, jednak obecnie najbardziej interesuje ją teatr fizyczny.
 

Omar Karabulut

W 2016 roku współtworzył spektakl dyplomowy studentów z Izraela pt. ,,Anybody" pod okiem Sharon Reshev-Armony w College Kibuttzim of Education and Technology w Tel-Awiwie. Natomiast na  przełomie lipca i sierpnia 2016 roku uczestniczył w projekcie badawczym 2nd CEEC-China Summer Dance Camp Enjoy the fun of dancing w południowych Chinach. W marcu tego roku miał okazję wziąć udział w spektaklu „Przejścia” według baletów Igora Strawińskiego „Wesele” i „Święto Wiosny” w choreografii Jacka Łumińskiego.